Živě

Xavi se stal trenérem katarského Al Saddu, kde dohrával kariéru

28. května 2019 16:48 - Dauhá

Bývalý záložník Barcelony a španělské reprezentace Xavi se stal trenérem katarského týmu Al Sadd, kde strávil poslední čtyři roky své hvězdné kariéry. Devětatřicetiletý mistr světa a Evropy podepsal smlouvu na dva roky.

 

Gustau Nacarino, Reuters

Xavi patří k největším osobnostem historie Barcelony, za kterou absolvoval rekordních 767 zápasů. Za jiný klub v Evropě nehrál a po rozloučení s Barcelonou zamířil v roce 2015 do Al Saddu. Nyní v katarském celku střídá svého dosavadního portugalského kouče Jesualda Ferreiru, který dovedl Al Sadd ke čtrnáctému ligovému titulu.

S Barcelonou Xavi vyhrál čtyřikrát Ligu mistrů a osmkrát španělskou nejvyšší soutěž. Za španělskou reprezentaci odehrál barcelonský odchovanec 133 utkání, v letech 2008 a 2012 s ní ovládl mistrovství Evropy a v roce 2010 také mistrovství světa.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.