Živě

Kanadská rozhodčí před MS fotbalistek onemocněla rakovinou

5. června 2019 09:43 - Paříž

Kanadská rozhodčí Carol Anne Chenardová přijde o účast na mistrovství světa fotbalistek. Krátce před šampionátem ve Francii jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu.

 

Twitter

"Byl to pro nás šok. Naštěstí byla rakovina diagnostikována v raném stadiu, takže věříme, že se rychle uzdraví a bude brzy opět s námi," uvedl v prohlášení šéf komise rozhodčích FIFA Pierluigi Collina.

Dvaačtyřicetiletá Chenardová patří mezi nejlepší ženské sudí. Rozhodovala například finále ženského fotbalového turnaje na olympijských hrách v Riu de Janeiro a měla řídit zápasy již na třetím světovém šampionátu. Patřila mezi kandidátky na rozhodčí pátečního zahajovacího zápasu mezi Francií a Koreou, který nakonec bude pískat Claudia Umpierrezová z Uruguaye.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.