Kanadská rozhodčí před MS fotbalistek onemocněla rakovinou

5. června 2019 09:43 - Paříž

Kanadská rozhodčí Carol Anne Chenardová přijde o účast na mistrovství světa fotbalistek. Krátce před šampionátem ve Francii jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu.

 

Twitter

"Byl to pro nás šok. Naštěstí byla rakovina diagnostikována v raném stadiu, takže věříme, že se rychle uzdraví a bude brzy opět s námi," uvedl v prohlášení šéf komise rozhodčích FIFA Pierluigi Collina.

Dvaačtyřicetiletá Chenardová patří mezi nejlepší ženské sudí. Rozhodovala například finále ženského fotbalového turnaje na olympijských hrách v Riu de Janeiro a měla řídit zápasy již na třetím světovém šampionátu. Patřila mezi kandidátky na rozhodčí pátečního zahajovacího zápasu mezi Francií a Koreou, který nakonec bude pískat Claudia Umpierrezová z Uruguaye.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.