Živě

USA - Thajsko 13:0 Fotbalistky USA začaly MS rekordní výhrou

11. června 2019 18:10 - Le Havre
(Aktualizováno: 11. června 2019 22:58)

Fotbalistky USA předvedly ve svém prvním utkání na mistrovství světa ve Francii rekordní kanonádu. Obhájkyně titulu zvítězily nad Thajskem 13:0 a překonaly dosavadní nejvyšší výhru, kterou měly na svědomí německé hráčky ze šampionátu v roce 2007, kdy deklasovaly Argentinu 11:0.

 

Francisco Seco, ČTK/AP

Pěti góly se na vítězství trojnásobných mistryň světa podílela Alex Morganová. Vyrovnala tím rekordní počin své krajanky Michelle Akersová, která skórovala pětkrát na světovém šampionátu v roce 1991 proti Tchaj-wanu. Američanky tehdy ve čtvrtfinále na cestě za triumfem na premiérovém MS žen rozstřílely ostrovní tým 7:0.

V druhé minutě nastavení uzavřela skóre Carli Lloydová a ve věku 36 let a 330 dní se stala nejstarší americkou střelkyní v historii světových šampionátů. Thajky startují na MS podruhé, před čtyřmi lety dokonce ve skupině porazily Pobřeží slonoviny.

Úřadující evropské šampionky Nizozemky vstoupily do turnaje vydřenou výhrou 1:0 nad Novým Zélandem. Těsné vítězství nad outsiderem jim zajistila v druhé minutě nastavení střídající Jill Roordová.

Novozélandské fotbalistky dál čekají na první výhru na mistrovství světa, nedočkaly se jí ani na třináctý pokus. V předchozích dvanácti zápasech uhrály tři remízy a devětkrát prohrály.

O prolomení této neúspěšné série se pokusí v sobotu v druhém utkání ve Francii proti Kanadě, která zahájila turnaj vítězstvím 1:0 nad Kamerunem.

Úvodní zápas skupiny F mezi Švédskem a Chile musel být v Rennes téměř na tři čtvrtě hodiny přerušen kvůli bouřce. Do šaten šly týmy v 72. minutě za bezbrankového stavu, po pauze Švédky dvakrát skórovaly a mají za výhru 2:0 první tři body.

Mistrovství světa fotbalistek ve Francii:
Skupina E:
Nový Zéland - Nizozemsko 0:1 (0:0)
Skupina F:
Chile - Švédsko 0:2 (0:0),
USA - Thajsko 13:0 (3:0).
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.