Austrálie - Brazílie 3:2Rekordní gól Marty na výhru nestačil, favoritky na MS padly

Fotbalistkám Brazílie nestačilo na mistrovství světa ve Francii vedení 2:0 ani rekordní gól hvězdy Marty k vítězství nad Austrálií. Spolufavoritky šampionátu prohrály svůj druhý zápas v základní skupině 2:3 a mají v tabulce tři body stejně jako jejich dnešní soupeřky.

Australanky smazaly dvoubrankový náskok Brazilek a slaví výhru.

Bývalá nejlepší hráčka světa Marta otevřela po necelé půlhodině skóre z pokutového kopu. Svoji rekordní bilanci z MS rozšířila už na 16 gólů a zároveň se stala první fotbalistkou v historii, jež skórovala na pěti šampionátech.

Brazilky do přestávky zvýšily na dvoubrankový rozdíl, ale Australanky v nastavení snížily a ve druhém poločase výsledek otočily. Jihoameričanky prohrály utkání základní skupiny poprvé od MS 1995.

Oba týmy mají po dvou zápasech tři body stejně jako Itálie, kterou čeká druhý duel ve skupině v pátek proti Jamajce.

Němky mají jistý postup

Ve skupině B Čína porazila Jihoafrickou republiku 1:0 a výsledek dal postupovou jistotu německému týmu. Úřadující olympijské šampionky po předchozích dvou výhrách mají před sebou ještě duel s jihoafrickým nováčkem turnaje, ale už neskončí hůře než druhé.

O druhé postupové místo si v přímém duelu zahrají Španělsko a Čína.