Živě

Nováček v plzeňském dresu se po premiéře prohne. Budu platit hodně, tuší Kalvach

16. června 2019 06:55 - Plzeň

Větší konkurence, náročnější tréninky. Pere se s tím ale hlava nehlava. Záložník Lukáš Kalvach měl po přestupu ze Sigmy Olomouc jasno, že ho ve Viktorii Plzeň čeká pořádná porce dřiny. „Tréninky jsou také náročné, ale to k přípravě patří. Čeká nás těžká sezona, takže to všechno musíme absolvovat. Ale zvládneme to," věří fotbalista.

 

@FCVP/Martin Skála

Plzeň má za sebou první přípravný zápas, vyhrála nad třetiligovu Jiskrou Domažlice 5:2 a Kalvach hned vyfasoval kapitánskou pásku. Jako by nestačilo, že si vzal triko s číslem 23, které nosil Marek Bakoš, nynější asistent kouče Pavla Vrby. „Choras už mi naznačoval, že asi budu platit hodně, tak se na to musím připravit," směje se nováček v plzeňské kabině.

Po vítězství nad Domažlicemi byl pochopitelně spokojený, zároveň ale připustil, že dostal zabrat. „Odehrát zápas bylo celkem náročné. Venku je velké horko, jsme na začátku přípravy... Ale zvládli jsme to celkem dobře," myslí si Kalvach.

Fotbalisté Plzně na úvod přípravy porazili třetiligové Domažlice

Plzeňské angažmá si zatím pochvaluje „Trénuje se tu více než v Olomouci, je znát také větší kvalita a zkušenosti. Je to o zvyku, s klukama se sehraji trochu víc a pak to bude fungovat. Jestli se chci posouvat v kariéře dál, tak musím o místo bojovat," svěřil se v rozhovoru na internetových stránkách západočeského klubu.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.