Živě

Třikrát trefíš břevno a koupím ti herní konzoli, vsadil se otec se sedmiletým fotbalistou. Jak to dopadlo?

21. června 2019 09:07 - Birmingham/Praha

Myslel si, že to nedokáže. Sedmiletý fotbalista akademie Stoke City Fabian Charles je bezpochyby velký talent. Na tréninkovém hřišti v Stoke-on-Trentu v Anglii se o tom přesvědčil i jeho otec Chris. Ten svému synovi slíbil novou herní konzoli, když třikrát trefí břevno. Chlapec do svých tří pokusů dal zjevně vše.

 

„Máš tři pokusy, netrefíš se a nedostaneš večeři, zkus si to představit," začíná video slovy otce. Chlapec se podívá do kamery a pak začne pálit míče na branku.

První pokus trefil s přehledem a stejně tak druhý. Muž byl z vývoje nadšený, a tak zopakoval znění sázky. „Když se trefíš i potřetí, koupím ti novou herní konzoli," křičel na chlapce pobavený otec. Klučina se rozběhl a proměnil i svůj závěrečný pokus. Oba z toho měli evidentní radost. Sázka je sázka, takže teď bude míč na straně otce.

https://www.facebook.com/official433/videos/2220042638103455/

„Je mu sedm let, myslel jsem si, že neexistuje velké riziko," řekl Charles starší deníku Daily mail. „Absolutně jsem nečekal, že se mu to povede. Takhle se trefit je složité i pro profesionální fotbalisty," pokračoval otec. „Jediný problém je, že konzoli už má, takže si bude muset počkat, až vyjde nová generace," dodal otec šikovného chlapce.

Sedmiletý Charles je původem z Birminghamu. Do mládežnické akademie si ho vybral klub Stoke City hrající druhou nejvyšší anglickou soutěž. Chlapcova talentu si jsou mládežničtí skauti zřejmě dobře vědomi.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.