Maroko - Namibie 1:0Fotbalisté Maroka porazili Namibii až díky vlastnímu gólu

Káhira

Fotbalisté Maroka, spolufavorité mistrovství Afriky, vstoupili do turnaje v Egyptě vydřenou výhrou 1:0 nad Namibií. Svěřenci zkušeného francouzského trenéra Hervého Renarda zvítězili na úvod skupiny D až díky vlastnímu gólu Itamunuy Keimuineho z 89. minuty. Další favorit Senegal ve skupině C naopak bez větších problémů zdolal 2:0 Tanzanii.

Radost marockých fotbalistů po gólu v síti Namibie.

Namibii dlouho držel skvělými zákroky brankář Lloyd Kazapua. V závěru utkání byl však krátký na hlavičku spoluhráče Keimuineho, jenž se trefil nešťastně k tyči při snaze o odvrácení centru marockého záložníka Hakíma Zijacha z Ajaxu. Dalšími účastníky skupiny D jsou Pobřeží slonoviny a Jihoafrická republika, kteří spolu hrají v pondělí.

Senegal se v úvodním utkání na turnaji proti Tanzanii snadno vyrovnal s absencí distancovaného útočníka Liverpoolu Sadia Maného. Účastníky loňského mistrovství světa poslal do vedení v 28. minutě Keita Baldé, jenž minulou sezonu hostoval z Monaka v Interu Milán. Druhou branku přidal po hodině hry Krépin Diatta z Brugg. Ve skupině C jsou ještě Alžírsko a Keňa.