Živě

Skandální chování fotbalistek? FIFA zahájila disciplinární řízení s Kamerunkami

27. června 2019 10:15 - Praha

Mezinárodní fotbalová federace FIFA zahájila disciplinární řízení se svazem Kamerunu kvůli chování ženského výběru při utkání s Anglií na mistrovství světa ve Francii. Africký celek v nedělním osmifinále vehementně protestoval proti verdiktům videorozhodčího a snad i hrozilo, že nebude v zápase pokračovat. FIFA se bude zabývat nevhodným chováním týmu, urážkami rozhodčích a porušením pravidel fair play. Kamerun zápas prohrál 0:3.

 

Phil Noble, Reuters

Hráčky Kamerunu vehementně protestovaly proti gólu Ellen Whiteové na 2:0 v nastavení prvního poločasu, který nebyl původně uznán kvůli ofsajdu, ale asistent u videa rozhodnutí změnil.

Plivání na soupeřku, skandální chování a surové fauly. Běsnící Kameruňanky odmítaly na MS pokračovat ve hře

Brzy po přestávce přišel další kontroverzní moment, když VAR kvůli ofsajdu neuznal gól Ajary Nchoutové. V obou případech následovaly dlouhé diskuse s čínskou rozhodčí Liang Čchinovou

a zdálo se, že Kameruňanky ani nebudou hrát dál.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.