Živě

Bude ruská fotbalová liga opravdu ruská? Nově v ní bude moct nastupovat více cizinců

27. června 2019 11:56 - Moskva

V ruské fotbalové lize bude moct od sezony 2020/21 nastupovat v každém týmu do zápasu až osm cizinců. Na stejné číslo bude omezen počet zahraničních hráčů zapsaných na soupisce pro sezonu.

 

internetové stránky Zbrojovky Brno

V současnosti platí, že nastoupit do zápasu může maximálně šest cizinců, ale jejich počet na soupisce není omezen. Nyní musí být na hřišti nejméně pět Rusů na tým, nově to budou jen tři. Takzvané pravidlo "6+5" schválil svaz v roce 2015 s výhledem na domácí mistrovství světa 2018. Snížil tehdy kvótu zahraničních hráčů s cílem zajistit lepší rozvoj domácích talentů.

Od přespříští sezony bude platit pravidlo označované jako "8+17" a vypořádat se s ním bude muset například mistrovský Zenit Petrohrad, který má v současnosti na soupisce 14 cizinců. Právě osm zahraničních hráčů mají momentálně třeba moskevské celky Spartak a CSKA.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.