Rubriky:

Ostatní

KLDR - Korea 0:0 Žádní diváci, žádná televize. Znesváření sousedé po třiceti letech hráli na Severu

15. října 2019 13:43 - Pchjongjang

Mimořádný zápas! Na dnešní bitvu kvalifikace fotbalového mistrovství světa 2022 mezi Severní a Jižní Koreou, která v Pchjongjangu skončila bezbrankovou remízou, neměli přístup jihokorejští fanoušci ani novináři a nevysílala ho žádná televize. Fotografie prázdných tribun pro agenturu AP poskytl zástupce Korejské fotbalové asociace. Severní Korea, jejíž média se o duelu vůbec nezmiňují, poskytne protistraně pouze záznam na DVD. Týmy obou znesvářených zemí se na severokorejské půdě utkaly po téměř 30 letech.

 

Uncredited, ČTK/AP

Obě země se naposledy střetly před deseti lety v kvalifikaci MS v Soulu. Po prohře 0:1 obvinili severokorejští funkcionáři jihokorejské pořadatele z toho, že před zápasem přiotrávili jejich hráče jídlem. Odveta se hrála v Šanghaji, neboť na stadionu v Pchjongjangu odmítli vztyčit jihokorejskou vlajku a zahrát jejich hymnu.

Po loňském zlepšení vzájemných vztahů, které vyvrcholilo společným nástupem obou Korejí při zahájení zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu, je situace znovu napjatá. Severní Korea před několika dny pohrozila obnovením testů jaderných zbraní a balistických střel dlouhého doletu.

V Pchjongjangu se hrálo bez diváků.

Uncredited, ČTK/AP

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní