Rubriky:

Ostatní

Platini chce po UEFA roční mzdu tři miliony dolarů z doby trestu

8. listopadu 2019 19:15 - Ženeva/Praha

Právník Michela Platiniho uvedl, že se bývalý prezident UEFA hodlá s Evropskou fotbalovou unií soudit kvůli nevyplacené mzdě. Někdejší vynikající francouzský záložník se domáhá ročního platu ve výši tři miliony dolarů (69 milionů korun) z doby, kdy měl zakázáno působit ve fotbale.

 

Petr Horník, Právo

Platinimu v říjnu vypršel čtyřletý distanc, který dostal za sporné přijetí peněz od tehdejšího předsedy FIFA Seppa Blattera za údajnou poradenskou činnost.

Jeho právník Vincent Solari v prohlášení pro agenturu AP uvedl, že UEFA ho po suspendaci v říjnu 2015 platila jen rok. Ve smlouvě nicméně Platini údajně měl, že v případě, že nebude moci vykonávat svou činnost, náleží mu dva roční platy. Solari uvedl, že jeho klient tak má nárok "minimálně na část" z třímilionové částky a bonusů. UEFA ho prý informovala, že se tím nehodlá zabývat, chce proto podat žalobu.

Platini je venku. Bývalý předseda UEFA byl po několikahodinovém výslechu propuštěn

Platini před měsícem po vypršení trestu uvedl, že se hodlá do fotbalu vrátit, konkrétní plány však neprozradil.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.