Fotbalisté Monterrey vyhráli po devíti letech mexický titul

Mexico City

Fotbalisté Monterrey se poprvé od roku 2010 stali mexickými mistry. O jejich pátém titulu v klubové historii rozhodl penaltový rozstřel v odvetném utkání na hřišti Clubu América.

Dorlan Pabon z Monterrey se raduje s trofejí.

Páteční první finálový zápas takzvané Apertury vyhrálo Monterrey 2:1. V odvetě v mexickém metropoli prohrávalo po 41 minutách 0:2, ale v 75. minutě útočník Rogelio Funes Mori snížil a poslal duel do prodloužení, v němž ale rozhodnutí nepadlo. Penaltový rozstřel hosté vyhráli 4:2 a znemožnili Américe přidat rekordní čtrnácté prvenství v lize.

Trenér Antonio Mohamed uspěl ve finále s Monterrey poprvé na třetí pokus. Monterrey domácím titulem završilo povedený kalendářní rok, během nějž vyhrálo počtvrté v dějinách i Ligu mistrů pro nejlepší tým ze Severní a Střední Ameriky a Karibiku. Kromě toho se představilo na prosincovém mistrovství světa klubů v Kataru, kde v semifinále podlehlo pozdějšímu vítězi Liverpoolu 1:2.