Rubriky:

Ostatní

Odchod ze Slavie? Mám radost, že jsem se tak rozhodl, říká Ngadeu. Jak vidí českou a belgickou ligu?

3. ledna 2020 12:56

Fotbalový obránce Michael Ngadeu si letní odchod z pražské Slavie do Gentu pochvaluje. Po úspěších v dresu červenobílých potřeboval novou výzvu. V belgické lize navíc oproti české podle něj panuje výrazně větší konkurence.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Do Gentu jsem přišel v době, kdy jsem cítil, že jsem se Slavií vyhrál všechno. Dvakrát ligu a domácí pohár, v minulé sezoně jsem se stal nejlepším obráncem české soutěže. Nastal čas, abych se poohlédl jinde a postavil se nové výzvě v novém týmu. Potřeboval jsem změnu vzduchu," řekl Ngadeu v rozhovoru pro web orangefootballclub.com.

"Mám radost, že jsem se pro přestup rozhodl. V Gentu se cítím dobře. Slavii jsem vděčný za vše, co pro mě udělala. Je součástí mé rodiny," uvedl devětadvacetiletý kamerunský reprezentant, který podle médií přestoupil do Gentu za 115 milionů korun.

ŠKORPILŮV ZÁPISNÍK: Uličník Ngadeu? Zapomíná se na doby hromadného skandování Leška ven!

Ngadeu si za belgický celek připsal ve 32 soutěžních utkáních čtyři branky. V lize je Gent třetí s desetibodovou ztrátou na vedoucí Bruggy, které mají zápas k dobru. V Evropské lize klub postoupil do jarní vyřazovací fáze, kde ho čeká AS Řím.

Máme důvod být pyšní, říká Ngadeu

"Na začátku sezony jsme si dali za cíl skončit do zimní přestávky mezi třemi nejlepšími celky v lize a to se nám splnilo. Místy to bylo nahoru dolů, ale díky porci odhodlání jsme to zvládli. Nebyli jsme ani připravení hrát Evropskou ligu a dostali jsme se v ní mezi 32 posledních týmů. V první polovině ročníku jsme dosáhli na hodně. Máme důvod být pyšní. Výsledky jsou uspokojující," prohlásil Ngadeu.

Bývalý záložník Slavie Praha Michael Ngadeu

Vlastimil Vacek, Právo

Těší ho, že mužstvu pomáhá i vstřelenými brankami. "Je to plus, z osobního hlediska jsem spokojený, jelikož hlavní úkol obránce spočívá v něčem jiném. Když máte šanci skórovat, tak mám velkou radost, zvlášť s ohledem na náročnost ligy," konstatoval Ngadeu.

Mezi českou a belgickou nejvyšší soutěží je podle něj značný rozdíl. "Mezi belgickými celky je mnohem větší rivalita. Na rozdíl od české ligy je v té belgické nejméně sedm týmů, které mohou pomýšlet na titul. Proto jsou utkání na vyšší úrovni oproti těm v české lize, kde jsem prožil skvělé období," řekl Ngadeu.

ČTK

Časová osa: Ostatní