Blaszczykowski věnoval 2,4 milionu korun na boj s koronavirem

20. března 2020 13:52 - Varšava

Polský fotbalový reprezentant Jakub Blaszczykowski se rozhodl finančně podpořit boj s koronavirem. Záložník Wisly Krakow prostřednictvím své nadace Ludzki Gest věnoval 400 tisíc zlotých (asi 2,4 milionu korun).

 

Twitter

"Před námi stojí veliká výzva. Musíme s tím bojovat společně. Je to obrovská zkouška naší empatie a odpovědnosti," napsal Blaszczykowski na facebooku.

Čtyřiatřicetiletý bývalý hráč Dortmundu, Fiorentiny nebo Wolfsburgu udělal dobročinné gesto už při loňském příchodu do Wisly, kde se dohodl na symbolickém platu 100 eur měsíčně a peníze věnoval na vstupenky pro dětské domovy. Zadluženému klubu tehdy Blaszczykowski ještě půjčil.

Basketbalisté a hráči NFL přispívají na boj s koronavirem

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Polsku k dnešnímu dni stoupl na 367, z toho pět lidí na nemoc Covid-19 zemřelo.

https://www.facebook.com/KubaBlaszczykowski/posts/2806470739401370

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.