Rubriky:

Ostatní

Rychlá pomoc! CONMEBOL nabídl klubům část prémií předem

26. března 2020 18:46 - Rio de Janeiro

Jihoamerická fotbalová konfederace CONMEBOL nabídla klubům hrajícím Pohár osvoboditelů a Jihoamerický pohár výplatu až 60 procent prémií za účast předem. Chce jim tak v době přerušení soutěží kvůli pandemii koronaviru pomoci zůstat solventní.

 

V obou soutěžích, které jsou latinskoamerickou obdobou Ligy mistrů a Evropské ligy, je dosud ve hře 76 klubů. Od CONMEBOL všechny inkasují základní prémie za účast, odměny pak s postupy do dalších fází rostou. Finále obou soutěží by se měla hrát v listopadu.

Některé kluby už kvůli koronavirové krizi poslaly v rámci úsporných opatření zaměstnance na nucenou dovolenou. Zrušeny jsou společné tréninky a hráči se v domácí karanténě připravují individuálně.

Jihoamerické fotbalové poháry se nebudou hrát do 5. května

"Situace, jako je tato, si vyžadují rychlá a mimořádná opatření. Touto zálohou umožníme klubům dál plnit jejich finanční závazky k zaměstnancům, hráčům a dodavatelům," uvedl předseda CONMEBOL Alejandro Domínguez.

Koronavirus odložil i fotbalové mistrovství Jižní Ameriky

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.