Rubriky:

Ostatní

Liga ukončena, mistr vyhlášen, Sparta protestuje

16. dubna 2020 10:34 - Praha

Pandemie nového typu koronaviru předčasně ukončila i první futsalovou ligu. Přestože zbývalo odehrát ještě dvě kola základní části a následné play off, vítězem soutěže byla vyhlášena Chrudim, která v době přerušení soutěže vedla o tři body dvanáctičlennou tabulku.

 

AC Sparta futsal

Výkonný výbor českého svazu zároveň rozhodl o tom, že se Východočeši kvalifikovali do Ligy mistrů, pokud se bude v příští sezoně hrát. Z nejvyšší soutěže sestoupily poslední dva týmy tabulky Hodonín a Vysoké Mýto a nováčky budou Ústí nad Labem a Olomouc.

S podobou ukončení soutěže nesouhlasí loňský mistr a v této sezoně třetí Sparta. Pražané upozornili, že například hokejisté vítěze extraligy nevyhlásili, byť na rozdíl od futsalistů stihli dokončit základní část a už rozehráli předkolo play off.

Koronavirus odložil i baráž českých futsalistů s Chorvatskem

"Je jasné, že regulérní dohrání soutěže v této situaci nebylo možné, zdraví je přeci jen důležitější, s tím určitě všichni souhlasíme. Stejně jako s pořadím po nedohrané základní části, protože o vítězi, sestupujících a pořadí před play off bylo téměř rozhodnuto. Vyslání Era-Packu Chrudim jako vítěze základní části do Champions League dává logiku, protože určitě všichni chceme, aby český futsal měl svého zástupce v této soutěži, a Chrudim byla v této chvíli zaslouženě na prvním místě necelé tabulky základní části," uvedl marketingový ředitel Sparty Jaromír Blažek.

Futsalová Sparta pustila své hvězdy domů. Zdraví je na prvním místě, hlásí trenér Simitči

"Doteď vše zní logicky, pro nás srozumitelně a se vším souhlasíme. Bohužel absolutně nemůžeme souhlasit s vyhlášením vítěze tohoto ročníku. Náš sport funguje jako spousta ostatních, v základní části bojujeme o účast v play off a nikde není napsáno, že titul vybojuje vítěz základní části, i když to zrovna teď tak trochu vypadá. Proto bychom chtěli pro příště apelovat na zdravý rozum, možná se rozhlédnout okolo sebe a nechat se inspirovat u sportů, které probíhají stejným systémem. Budiž nám všem příkladem třeba hokej, abychom nechodili moc daleko," dodal pro klubový web bývalý fotbalový brankář Sparty a české reprezentace.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní