Rubriky:

Ostatní

Fotbalisté Wu-chanu se po tříměsíčním putování vrátili domů

19. dubna 2020 12:34 - Praha

Fotbalisté čínského klubu Wu-chan Zall se po více než tříměsíčním putování vrátili domů. V době propuknutí epidemie byl tým na soustředění ve Španělsku a do města, které úřady uzavřely a zcela odřízly od okolí, se od té doby nemohli vrátit. S příbuznými se nyní shledali po 104 dnech.

 

Ng Han Guan, ČTK/AP

Ve Wu-chanu, který se postupně otvírá, na fotbalisty čekaly po příjezdu na nádraží stovky fanoušků a týmu připravily vřelé uvítání. Svěřence trenéra Josého Gonzáleze nyní čeká několikadenní pauza, kterou by měli strávit doma, ve středu se vrátí k tréninku.

Anabáze wuchanských fotbalistů začala se zahájením přípravy na novou sezonu, která je ale nyní odložená na neurčito. Na začátku ledna tým odcestoval do jihočínského Kuang-čou na tréninkový kemp, koncem ledna pak zamířil do Málagy.

Vzorky fotbalistů v bundeslize možná bude kontrolovat veterina

Právě v té době byl jedenáctimilionový Wu-chan uzavřen do přísné karantény a trenér musel ve Španělsku své svěřence hájit. "Nejsou žádný chodící virus, jsou to sportovci," řekl médiím.

Uvězněni ve Španělsku

Ve Španělsku zůstalo mužstvo do března, kdy se i zdejší situace začala rapidně zhoršovat. Tým se proto rozhodl odletět zpět do Číny, kde naopak šíření nákazy zpomalovalo.

Protože byl ale Wu-chan stále odříznutý, vyrazil tým 16. března s komplikovaným tranzitem přes Německo do jihočínského Šen-čenu. Zde strávili všichni tři týdny v karanténě. V blízkém Fo-šanu poté uspořádali improvizovaný tréninkový kemp, než se nyní mohli rychlovlakem z Kuang-čou vrátit domů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní