Fotbalová liga v Číně nezačne dříve než na konci června

20. dubna 2020 09:31 - Šanghaj/Praha

Fotbalová liga v Číně, odkud se nákaza koronaviru začala šířit, nezačne dříve než v létě. Navzdory domněnkám o možném startu na přelomu dubna či května šéf klubu Kuang-čou R&F tamním médiím řekl, že reálný je až konec června nebo začátek července.

 

Ng Han Guan, ČTK/AP

Původně měla čínská superliga zahájit novou sezonu 22. února, kvůli propukající pandemii byla odložena. Optimistické předpoklady vzaly za své po pozitivním testu bývalého belgického reprezentanta Marouanea Fellainiho před čtyřmi týdny po návratu do klubu Šan-tung Lu-neng.

"Na základě vyhodnocení současné situace začne nová sezona koncem června nebo začátkem července," řekl dnes generální ředitel týmu Kuang-čou Chuang Šeng-chua. Navzdory pozdnímu začátku sezona podle něj zkrácena nebude, každý tým by měl odehrát 30 zápasů.

Fellaini byl po třech týdnech propuštěn v Číně z nemocnice

Právě po onemocnění Fellainiho se čínský fotbal obává nové vlny nákazy, až se do země začnou vracet cizinci. Koronavirem se nakazilo na světě více než 2,4 milionu lidí a přes 160 tisíc nemoci covid-19 podlehlo. Fotbalové soutěže se nyní hrají jen v některých postsovětských republikách.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: