Kvůli koronaviru byla zrušena i jarní sezona fotbalové Hanspaulky

24. dubna 2020 14:18 - Praha

Kvůli pandemii koronaviru byla zrušena i jarní sezona Hanspaulské ligy. Proslulá pražská amatérská soutěž v malém fotbalu by se podle organizátorů ani po částečném uvolnění vládních nařízení nestihla dohrát do 30. června.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ve čtvrtek vláda upravila některá omezení vzhledem k příznivému epidemiologickému vývoji nemoci covid-19 v zemi. Konání sportovních akcí v omezeném počtu osob a bez diváků tak bude možné už od 25. května, zatímco původní plán počítal s termínem 8. června.

Ani tak se ale jarní část Hanspaulky neodehraje, protože by se její program musel protáhnout i na červenec a srpen, což podle webu soutěže vzbudilo negativní ohlasy u účastníků. Soutěž by se tak měla znovu rozjet až na podzim.

Hanspaulská liga pod záštitou Pražského svazu malého fotbalu (PSMF) se hraje už od roku 1972. Oblíbenou amatérskou soutěž, která má osm výkonnostních lig, hraje v metropoli okolo tisíce týmů a přibližně 15 tisíc fotbalistů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.