Živě

UEFA pomůže členským asociacím více než šesti miliardarmi korun

27. dubna 2020 19:01 - Nyon

Evropská fotbalová unie UEFA uvolnila svým 55 členům 236,5 milionu eur (téměř 6,5 miliardy korun) na pomoc s následky pandemie koronaviru, která přerušila téměř všechny soutěže. UEFA o tom informovala na svém webu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Finance z programu HatTrick obvykle národním asociacím slouží k pokrytí provozních nákladů, pomáhají také rozvinout vybrané oblasti na domácí scéně. Kvůli pandemii koronaviru však výkonný výbor UEFA rozhodl, že si jednotlivé svazy mohou určit vlastní priority. Každý člen dostane 4,3 milionu eur (téměř 117,5 milionu korun).

Minulý týden UEFA oznámila, že s předstihem vyplatí klubům bonusy za uvolnění reprezentantů do zápasů kvalifikace mistrovství Evropy. Celkem 676 klubů z 55 evropských asociací si rozdělí 70 milionů eur (zhruba 1,9 miliardy korun). Po mistrovství Evropy, odloženém na příští rok, rozdělí UEFA dalších 130 milionů eur (přes 3,5 miliardy korun).

UEFA má jasno: Kdo půjde do evropských pohárů, když se ligy nedohrají?

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.