Trenér Marseille Villas-Boas: Pokud nebudeme mít podmínky k pořádné práci, nemá to cenu

6. května 2020 11:38 - Praha

Trenér fotbalistů Marseille André Villas-Boas pohrozil odchodem, pokud vedení klubu neinvestuje do posílení kádru. Olympique v předčasně ukončeném ročníku francouzské ligy kvůli pandemii koronaviru skončil druhý a poprvé od sezony 2013/14 si zajistil start v základní skupině Ligy mistrů.

 

Profimedia.cz

"V Marseille se cítím dobře. Nechci se vrátit do Premier League, i když mi agent volal s nabídkami odtamtud. Jsem tady šťastný. Chci hrát s Marseille Ligu mistrů. Pokud ale nebudeme mít podmínky k pořádné práci, nemá to cenu," řekl bývalý kouč Chelsea nebo Tottenhamu francouzské rozhlasové stanici RMC.

"Nechci v Lize mistrů jen vydělat peníze. Pokud bychom tam byli jenom kvůli tomu, pak bych v klubu nechtěl zůstat. Chci vědět, kam se ubíráme, co můžeme dokázat a kolik můžeme investovat a jestli mě klub chce, nebo ne," uvedl dvaačtyřicetiletý Portugalec. Současný kontrakt mu vyprší po nadcházející sezoně.

Vedení francouzské ligy si vezme půjčku na vyplacení TV práv

"Nejdůležitější je, jestli lidé kolem mě jako sportovní ředitel Andoni Zubizarreta a ředitel skautingu Albert Valentin mají pravomoci, nebo ne. Musíme mít a chceme mít právo dělat rozhodnutí. Nemáme velký kádr. Musíme myslet na hráče, kterým v roce 2021 vyprší smlouva," prohlásil Villas-Boas, který v minulosti trénoval také Coimbru, Porto, Petrohrad a SIPG Šanghaj.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.