Snaživý brankář sklidil posměch. A jak střílí jednačtyřicetiletý mazák?

11. května 2020 13:17 - Praha

Už to tam zase padá. Nevirtuálních soutěží, kde se hraje, zvolna přibývá, Tchajwanská Premier League nabízí góly už delší dobu, v Koreji to na konci minulého týdne teprve rozjeli.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Brankář týmu Taiwan Steel v utkání proti Red Lions (3:2) chtěl udržet balon ve hře za každou cenu, snažil se zabránit rohu, nadechl se k operaci na velkém prostoru, jako to dělává třeba takový Manuel Neuer z Bayernu, ale situaci tak úplně neodhadl.

Vážná chyba gólmana Pchan-Wen-Sie byla potrestána, Lin-Wej-Sie vyrovnal na 2:2, ale nakonec byl brankářův klub přece jen šťastnější. Marc Fenelus, který se v tomto zápase trefil dvakrát, skóroval na konečných 3:2.

Korejská liga začala později. Jednačtyřicetiletý Lee Dong-guk se trefil hned v prvním kole a zaznamenal tak gól i v 22. sezoně, do které ve své zemi nastoupil. Bývalý reprezentant během své kariéry prošel i bundesligovými Brémami nebo anglickým Middlesbrough. V národním týmu má na kontě 105 startů a 33 branek. Obhájce titulu Čonbuk teď jeho zásluhou v prvním zápase soutěže zvítězil nad So-wonem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: