Rubriky:

Ostatní

Ballack zůstává kapitánem německé fotbalové reprezentace

31. října 2008 17:20 - FRANKFURT NAD MOHANEM

Záložník Chelsea Michael Ballack nakonec zůstane kapitánem německé fotbalové reprezentace. Ve čtvrtek se spekulovalo, že se funkce vzdal, ale Německý fotbalový svaz dnes oznámil, že bude s kapitánskou páskou pokračovat.

Ballack měl nedávno konflikt s trenérem Joachimem Löwem, kterého v komentářích pro média kritizoval za výběr hráčů. Na čtvrteční schůzce se mu omluvil a spor urovnali.

"Joachim Löw a Michael Ballack byli schopni během své soukromé schůzky ve Frankfurtu postavit nové základy důvěry, a proto zůstane Michael Ballack kapitánem týmu," uvedl svaz v oficiálním prohlášení.

Ballack se dostal do konfliktu s koučem po kvalifikačních zápasech s Ruskem a Walesem. Po nich v novinách zkritizoval Löwa, že nepostavil zkušeného záložníka Torstena Fringse, který pak prohlásil, že za národní tým už nebude hrát.

Jak Ballack, tak Frings se však po pár dnech za prohlášení v médiích veřejně omluvili a záložník Werderu Brémy vzal rozhodnutí o odchodu z reprezentace zpět.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.