Bilardo má jasno, kde by měli hrát Messi a Agüero

1. listopadu 2008 18:09 - MADRID

Carlos Bilardo bude u argentinské reprezentace vedené Diegem Maradonou v roli generálního ředitele či manažera, ale už přišel se svou představou, v jakých pozicích by měly hrát ofenzivní hvězdy Lionel Messi a Sergio Agüero. Devětašedesátiletý Bilardo má mnohem větší trenérské zkušenosti než Maradona, v roce 1986 dovedl Argentinu v čele se současným koučem ke světovému titulu.

Zřejmě i proto sám nastínil možnou taktickou variantu. "Podle mě by měl Messi hrát z pravé strany se sklonem pronikat do středu. A Agüero je jednoznačný útočník, musí být úplně na hrotu, nebo těsně pod ním," řekl Bilardo deníku Marca.

Zvažuje také, že se přestěhuje do Evropy, aby mohl nejlepší argentinské fotbalisty pozorovat na vlastní oči. "To jsem udělal v roce 1986. Moje metoda sledování formy hráčů by byla následující. Přiletěl bych na letiště a taxikář by mi dal první inspiraci. Pak bych si promluvil s recepčním v hotelu a ten by mi řekl další detaily. A nakonec bych to konzultoval s odpovědným trenérem. Na základě všech těchto informací bych se rozhodl," dodal.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: