Živě

Čínská fotbalová liga by mohla začít poslední červnový týden

14. května 2020 08:42 - Peking

Čínská fotbalová superliga by se mohla v případě stále příznivého vývoje nemoci covid-19 rozběhnout poslední červnový týden. O dva týdny dříve by v zemi, odkud se nákaza koronavirem rozšířila do celého světa, měly začít nižší soutěže.

 

Albert Gea, Reuters

Podle agentury AP by se superliga měla odehrát ve zrychleném režimu ve formátu konferencí. Původně měla odstartovat 22. února.

Úvahy o začátku soutěže podporují klesající počty nakažených v zemi. Uvolněny byly také podmínky vnitrostátního cestování. Zůstaly ale zavřené hranice pro cizince, což by mohlo znamenat, že kluby se v případě restartu budou muset obejít bez zahraničních posil.

Veletoč hvězdného brazilského kanonýra Hulka. Oženil se s neteří své ex!

Na druhou stranu se spekuluje o tom, že by na stadiony mohli diváci. Na rozdíl od většiny zbytku světa, kde se minimálně zpočátku plánují sportovní akce za zavřenými dveřmi.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.