Živě

Maradona se hádá se šéfem svazu o asistenty

13. listopadu 2008 11:12 - BUENOS AIRES

Týden po oficiálním potvrzení do funkce trenéra argentinské reprezentace se dostal Diego Maradona do sporu s vedením svazu, které může vyústit až v jeho předčasný odchod. Legendární fotbalista se hádá s šéfem svazu Juliem Grondonou o to, zda bude jeho asistentem Oscar Ruggeri.

Maradona nechce za svého asistenta nikoho jiného než právě tohoto spoluhráče z reprezentačního mužstva, s nímž vybojoval v Mexiku 1986 titul mistra světa. Volba se však nelíbí Grondonovi, jehož v minulosti Ruggeri kvůli jeho autoritativním praktikám označil za mafiána. "Nemám toho člověka rád," uvedl ve středu v médiích svazový šéf.

Grondona navrhuje Maradonovi za asistenty jiné členy zlatého týmu z Mexika Sergia Batistu a Josého Luise Browna. Na to však nový hlavní kouč nehodlá kývnout a argentinský tisk už spekuluje o tom, zda se jeden z nejlepších fotbalistů historie skutečně posadí na lavičku při svém plánovaném debutu 19. listopadu se Skotskem.

Nový reprezentační manažer Carlos Bilardo se snaží situaci uklidnit. "Nemyslím si, že Maradona odstoupí," uvedl bývalý trenér, který partu kolem Maradony k triumfu na MS 1986 dovedl.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.