Rubriky:

Ostatní

Béčko fotbalové Příbrami přišlo v divizi o 17 bodů

13. prosince 2008 11:00 - PŘÍBRAM

Béčko fotbalové Příbrami přišlo v tabulce divize A o sedmnáct bodů. Klub tak přišel o všechny body, které získal během sedmi utkání podzimní části soutěže, ve kterých útočník Vítězslav Škácha nastoupil se špatným názvem klubu na registraci.

Příbram původně za administrativní chybu z úvodu soutěže, kdy Škácha hrál na registrační průkaz se starým názvem klubu FK Marila Příbram místo nového 1. FK Příbram, dostala od sportovně-technické komise ČMFS (STK) pokutu 21 tisíc korun. Trest se však nelíbil pěti klubům (Vejprnicím, Klatovům, Loko Vltavín, pražskému Motorletu a Strakonicím), které se odvolaly. Odvolací a revizní komise (ORK) poté pokutu zrušila a kontumovala Příbrami výsledky všech zápasů, v nichž útočník nastoupil. Tým tak v tabulce spadl z druhého místa na čtrnáctou příčku.

"S tímto rozhodnutím se nemohu ztotožnit. Víťa Škácha byl vždy naším hráčem a při přejmenování klubu se nová společnost 1. FK Příbram stala samozřejmě majitelem všech fotbalových práv. Tuto situaci bude náš klub řešit tak, že se odvolá k civilnímu soudu, a bude věřit a čekat na spravedlnost," řekl příbramskému webu sportovní sekretář Petr Soucha. Jinou možnost než zamířit k civilnímu soudu příbramský klub nemá, protože proti rozhodnutí ORK se nelze odvolat.

Pokuty až do výše pěti tisíc korun dostali od STK také všichni rozhodčí, kteří pískali inkriminované zápasy a neprovedli dostatečnou kontrolu průkazů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.