Rubriky:

Ostatní

Fotbalista Subotič se rozhodl reprezentovat Srbsko

20. prosince 2008 14:57 - BĚLEHRAD

Fotbalový obránce Borussie Dortmund Neven Subotič se rozhodl reprezentovat Srbsko a může si zahrát hned v následujícím kvalifikačním utkání proti Rumunsku. Oznámil to v sobotu kouč národního týmu Radomir Antič.

Dvacetiletý objev bundesligové sezóny si mohl vybrat podle pravidel FIFA mezi národními dresy USA, Bosny a Srbska. Subotič se narodil v bosenské Banja Luce. V pěti letech utekl s rodiči před občanskou válkou do Německa a následně do Spojených států. Za tým USA také hrál na světovém šampionátu do 17 let.

"Nyní mu vyřizujeme srbské občanství a jsme rádi, že ho budeme mít v kádru. Je velice talentovaný a jeho přítomnost v týmu zvýší postupové šance na mistrovství světa 2010," nechal se slyšet Antič.

Subotič nastoupil za Dortmund v 17 zápasech podzimní části ligy a vstřelil pět branek. Za své výkony byl vybrán do ideální jedenáctky podzimu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.