Rubriky:

Ostatní

Závěrečné kolo uruguayské ligy se nehrálo kvůli obavám z násilí

20. prosince 2008 20:52 - MONTEVIDEO

Uruguayský fotbalový svaz zrušil víkendové závěrečné kolo nejvyšší domácí soutěže, neboť měl obavy z násilí na stadiónech. Rozhodnutí přišlo poté, co si v pátek stěžoval ministr vnitra na stadión, kde se má rozhodující utkání sehrát. Dosud nebylo oznámeno, zda se zrušené kolo bude hrát, případně v jakém termínu.

Násilnosti na stadiónech v Uruguayi odstartovaly v listopadu, kdy byla sezóna na dva týdny přerušena kvůli vniknutí asi stovky fanoušků na hrací plochu při duelu Danubia a Nacionalu. Oba týmy nyní vedou tabulku se stejným bodovým ziskem.

Funkcionáři požadují, aby se poslední zápas Danubia proti Peňarolu nehrál na stejném stadiónu, kde došlo k listopadovému incidentu. Náhradní volba pro utkání, stadión Centenario, však ve stejnou dobu hostí zápas Nacionalu a Central Espaňolu, který s přesunem nesouhlasí.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.