Rubriky:

Ostatní

Při oslavách triumfu vietnamských fotbalistů zemřeli čtyři lidé

30. prosince 2008 11:53 - HANOJ

Nejméně čtyři lidé zemřeli ve Vietnamu během nočních oslav nedělního triumfu fotbalové reprezentace na mistrovství Jihovýchodní Asie. Vítězství ve finálovém dvojzápase proti Thajsku znamenalo pro vietnamský národní tým zisk první trofeje v historii.

Například v metropoli Hanoji vyrazily do ulic stovky tisíc lidí, kteří mávali vlajkami, zpívali, bubnovali na hrnce a pánve a křižovali ulice na mopedech. Podobné scény byly k vidění i v dalších městech.

Oslavy ovšem měly i tragické důsledky. Podle dnešního vydání listu Thanh Nien Daily zahynuli tři lidé v Ho Či Minově Městě v důsledku dopravních nehod, v sousední provincii Ba Ria-Vung Tau byl další člověk zachycen a usmrcen autem.

Ve velkých městech měli zdravotníci napilno. V Ho Či Minově Městě museli řešit v souvislosti s oslavami 183 případů, v Hanoji 63 včetně tří proražených lebek.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.