Rubriky:

Ostatní

Fanoušci zvolili na stránkách FIFA do elitního týmu čtyři Španěly

20. ledna 2009 12:54 - CURYCH

Čtveřice španělských fotbalistů se dostala do ideální jedenáctky světa za minulý rok podle fanoušků, kteří mohli hlasovat na stránkách mezinárodní federace FIFA. Mezi těmi, kteří dostali nejvíce hlasů, jsou mistři Evropy Iker Casillas, Sergio Ramos, Carles Puyol a Xavi. Vícenásobné zastoupení má už jen Anglie zásluhou Johna Terryho a Stevena Gerrarda.

Největší počet hlasů vůbec získal Portugalec Cristiano Ronaldo, jenž za výkony v minulém roce posbíral už řadu individuálních trofejí. Do nejlepší jedenáctky jej zařadilo 52 procent hlasujících, o jediné procento méně dostal Argentinec Lionel Messi.

Podobnou anketu pořádá na svých internetových stránkách také evropská federace UEFA, která výsledky zveřejní ve středu. V pětičlenné nominaci na jednotlivých postech nechybí ani čeští reprezentanti Petr Čech a Tomáš Ujfaluši.

Ideální jedenáctka světa za rok 2008 podle čtenářů stránek FIFA:
Iker Casillas - Sergio Ramos (oba Šp./Real Madrid), John Terry (Angl./Chelsea), Carles Puyol (Šp./Barcelona), Philipp Lahm (Něm./Bayern) - Kaká (Braz./AC Milán), Steven Gerrard (Angl./Liverpool), Xavi (Šp./Barcelona), Franck Ribéry (Fr./Bayern Mnichov) - Cristiano Ronaldo (Portug./Manchester United), Lionel Messi (Arg./Barcelona).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní