Rubriky:

Ostatní

Trezeguet už se do francouzské fotbalové reprezentace nevrátí

27. ledna 2009 19:45 - PAŘÍŽ

Fotbalový útočník David Trezeguet se definitivně rozhodl, že už nikdy nebude hrát za francouzskou reprezentaci. Jednatřicetiletý hráč Juventusu kvůli napjatým vztahům s trenérem Raymondem Domenechem skončil po loňském mistrovství Evropy, na němž nehrál, nicméně v prosinci uvedl, že svůj návrat zvažuje. Pro úterní vydání magazínu France Football však oznámil konec.

"S 'Les Bleus' je opravdu konec. Tohle rozhodnutí je jednoznačné a nezvratné, i když mě štve, že končím takovým způsobem," uvedl Trezeguet, jehož stále trápí to, že si nezahrál na Euru.

"Nějaký čas jsem o tom přemýšlel. Rozebral jsem si ty čtyři roky, které jsem strávil s Domenechem, především to, co se dělo před Eurem a po něm," uvedl Trezeguet. "Raymond Domenech je stále ve funkci a dělá věci stále stejně. I když si 60 miliónů Francouzů myslí, že by měl odejít, je tam pořád," uvedl útočník, jenž je s 34 brankami z 71 zápasů třetím nejlepším kanonýrem v historii francouzské reprezentace.

Domenech prý nedokáže čelit realitě

Střelec "zlatého gólu" ve finále evropského šampionátu proti Itálii v roce 2000 také Domenechovi vyčítá, že bezprostředně po vyřazení na loňském ME požádal před televizními kamerami svou přítelkyni o ruku. "Bylo by se mi líbilo, kdyby byl Raymond Domenech sebekritický a analyzoval důvody selhání. Ale ne, on místo toho požádá přítelkyni, aby si ho vzala. Tenhle člověk nikdy nedokáže čelit realitě," dodal Trezeguet.

Rodák z Rouenu zatím v této sezóně nehrál, protože se v září podrobil operaci obou kolen. V únoru by se však chtěl vrátit a plánuje za Juventus nastupovat i po roce 2011, kdy mu končí současná smlouva. "Teď jsem ztratil čtyři měsíce, ale získal jsem několik let. Chtěl bych vydržet tak dlouho jako Alessandro del Piero a Pavel Nedvěd," jmenoval své klubové spoluhráče, jimž je 34 a 36 let.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.