Rubriky:

Ostatní

Argentinští obhájci titulu se nekvalifikovali na MS dvacítek

9. února 2009 11:30 - CARACAS

Argentinští fotbaloví reprezentanti do dvaceti let překvapivě nebudou mít možnost obhajovat titul mistrů světa. Rozhodlo o tom jejich neúspěšné vystoupení na šampionátu Jižní Ameriky, který byl zároveň kvalifikací pro letošní mistrovství světa v Egyptě.

Z pěti utkání finálové skupiny jihoamerického mistrovství získali Argentinci pouze dva body a skončili na šestém místě. Postup na MS si zajistila pouze nejlepší čtveřice v čele s vítěznou Brazílií.

Výběr Sergia Batisty sice nastoupil v úplně jiném složení než při triumfech na MS 2007 v Kanadě a olympiádě v Pekingu, přesto byl považován za největšího favorita. Na světovém šampionátu chyběli pětinásobní mistři světa této věkové kategorie naposledy v roce 1993, kdy byli z disciplinárních důvodů vyřazeni.

Dosud poslední titul vybojovali Argentinci předloni po vítězství 2:1 ve finále nad Českou republikou. Nástupci Martina Fenina a spol. se pokusí navázat na senzační stříbro v Egyptě na přelomu září a října.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.