Rubriky:

Ostatní

V Brazílii se fotbal po třech dnech opět zastavil

21. června 2020 09:59 - Rio de Janeiro

Jen tři dny po obnovení fotbalové soutěže v Brazílii ji starosta Ria de Janeiro Marcelo Crivella opět pozastavil. Zatím se nařízení týká dvou klubů. Restart navzdory pokračujícímu boji s koronavirem totiž vyvolal ostrou kritiku, protože Brazílie zdaleka nemá šíření nákazy pod kontrolou.

 

Leo Correa, ČTK/AP

Šampionát státu Rio de Janeiro po tříměsíční přestávce znovu začal ve čtvrtek jedním zápasem. Původně Crivella chtěl opět přerušit dění pro všechny kluby, ale nakonec se to týká jen Fluminense a Botafoga. Jejich vedení totiž pohrozilo bojkotem a se žádostí o odklad se obrátilo na soud. Ten to zamítl.

Starosta Ria proto v sobotu oznámil, že Fluminense a Botafogo dostanou více času na přípravu. Ostatní týmy by měly poprvé nastoupit ve čtvrtek. Brazílii ale nyní tvrdě koronavirová krize zasáhla, s covidem-19 tam zemřelo přes 47 700 lidí a jen stát Rio má více než 8 500 obětí.

Tamní státní ligu zahájila navzdory nesouhlasu některých klubů a hráčů výhra Flamenga 3:0 nad Bangu. Hrálo se na prázdném stadionu Maracaná, u kterého se nachází polní nemocnice se 400 lůžky pro pacienty s covidem-19. Ostatní státy zatím termín plánovaného restartu neoznámily, stejně jako celostátní liga.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.