Rubriky:

Ostatní

Tévez věnuje půlroční plat v Boce Juniors na charitu

27. června 2020 14:50 - Buenos Aires

Argentinský útočník Carlos Tévez věnuje půlroční plat v Boce Juniors na charitu. Šestatřicetiletý fotbalista se rozhodl v klubu zůstat i po skončení stávajícího kontraktu, který vyprší 30. června.

 

twitter

"Chci mít další šanci zahrát si Pohár osvoboditelů. Nevím, jak to s ním bude vzhledem k pandemii, ale chci si ho zahrát," řekl bývalý hráč Juventusu či obou manchesterských velkoklubů rozhlasové stanici Radio la Red.

"Je to smlouva na půl roku. Bez problémů jsem přijal návrh klubu. Můj plat půjde rovnou na charitu. Pak si znovu sedneme a uvidíme, jestli ji prodloužíme," uvedl Tévez, který se vrátil do Bocy předloni po lukrativním angažmá v Číně. V týmu Šanghaj Šen-chua bral během sedmi měsíců 800 000 dolarů týdně a byl nejlépe placeným fotbalistou světa.

Soutěže v Argentině byly v dubnu ukončeny kvůli pandemii koronaviru. Vinou rostoucích případů nákazy je zatím návrat k fotbalu v nedohlednu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.