Mexický fotbalista dostal trest za předstírání prasečí chřipky

4. května 2009 21:05 - MEXIKO

Obránce mexického týmu Chivas Hector Reynoso si do odvolání v Poháru osvoboditelů nezahraje. Vedení jihoamerické fotbalové konfederace (CSF) ho potrestalo za to, že se při utkání proti chilskému Evertonu pokoušel zastrašit soupeře předstíraným rozséváním smrtícího viru chřipky, když na něj plival a kašlal.

Podle agentury Reuters bude přesná délka trestu oznámena do dvou dnů. "Celý incident je sám o sobě politováníhodný. Vše navíc zhoršila možnost skutečného nakažení chřipkou," uvedl CSF v prohlášení.

Reynosovi nepomohlo, že se za své chování omluvil, ani prohlášení spoluhráčů, že fotbalisté Evertonu je provokovali poznámkami o prasečí chřipce. Údajně byli také terčem posměchu při návštěvě obchodního centra, kde před nimi lidé prchali, smáli se jim a měli poznámky o nakažení virem.

V Mexiku epidemie nového typu chřipky vypukla a nakazilo se jí tam přes 400 lidí, z nichž 16 prokazatelně na tuto chorobu zemřelo.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.