Živě

Bývalý fotbalista Chelsea Oscar by rád reprezentoval Čínu

27. července 2020 11:16 - Praha

Bývalý záložník Chelsea Oscar by rád reprezentoval Čínu, kde od roku 2017 působí v týmu Šanghaj SIGP. Osmadvacetiletý fotbalista si od odchodu do Číny nezahrál za reprezentaci rodné Brazílie, ale protože v jejím dresu v minulosti nastoupil téměř v pěti desítkách zápasů, podle současných pravidel FIFA už změnit národnost nemůže.

 

twitter@worldsoccertalk

"Přemýšlím o tom, protože je těžké dostat do brazilského týmu, když působím tady," řekl Oscar televizi CGTN k reprezentaci Číny. "Všichni tu vidí, jak dobře hraju. Myslím, že bych mohl pomoci, kdyby se změnila pravidla."

Podle regulí FIFA nesmějí fotbalisté měnit národnost poté, co za původní zemi hráli na seniorské úrovni v oficiálních zápasech. Oscar má na kontě 47 startů za Brazílii včetně účasti na domácím mistrovství světa 2014. Kanárkový dres oblékl dosud naposledy o rok později.

Ve snaze postoupit na mistrovství světa 2022 do Kataru začala Čína naturalizovat zahraniční hráče, kteří nemají žádné rodinné vazby k zemi. Prvním byl brazilský útočník Elkeson, jenž ve čtyřech zápasech za nejlidnatější zemi světa vstřelil tři góly, poté následovali další Brazilci.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.