Rubriky:

Ostatní

Fenin hlásí návrat, bydlet ale musí v přízemí! Kam ho zlákal známý starosta?

27. srpna 2020 16:59 - Praha
(Aktualizováno: 27. srpna 2020 18:24)

Smlouvu podepsal přímo na lavičce. Útočník Martin Fenin patřil svého času k největším talentům českého fotbalu. Teď se pokusí restartovat kariéru v pražské I. A třídě. Stal se totiž posilou FK Řeporyje, do klubu ho zlákal starosta zdejší městské části Pavel Novotný. Ve 33 letech se o bývalého hráče Teplic, Slavie či Eintrachtu Frankfurt zajímalo více klubů z nižších soutěží.

Sport.cz

Naposledy kopal za Varnsdorf, pak si dal od fotbalu dvouletou pauzu, které říká Black Out. Míč mu teď začal chybět, proto se začal hýbat. A angažmá si našel hned.

„Mám fotbal pořád rád. Jsem šťastný, zamilovaný, mám přítelkyni, chci mít rodinu. Jsem soudný, na vyšší ambice už to není. V Řeporyjích to bude show. Očekávaní ode mě na druhou stranu budou velká, takže před prvním zápasem určitě nervózní budu," líčí Martin Fenin.

Byl obrovským talentem, špatná životospráva a různé eskapády ovšem způsobily rychlý pád. Pohaslá hvězda měla dost problémů sama se sebou.

Martin Fenin v libereckém utkání s Lotyšskem.

Petr Horník, Právo

„Jsme dlouholetí kamarádi, nově i sousedi. Martin je zdejší, v ulici je zatím klid," směje se starosta Pavel Novotný, který v řeporyjském fotbale působil jako brankář dorostu a béčka.

„Zatím je jediný problém. Martin chtěl obecní byt, ale máme volné jen třetí patro. Pro něj však musí být jen přízemí, jiná možnost není," poukazuje známý politik v nadsázce na jeden z největších Feninových malérů.

Velké zastrašování dalších zájemců

„Mám asi 25. restart kariéry, ale snad vyjde. Věřím, že tady nemůže dopadnout špatně. Není mým cílem dostat se někam výš. Ale pořád mám v sobě malého kluka, takže návratu do velkého fotbalu bych se nebránil," říká Fenin na rovinu.

Řeporyje si slibují, že přitáhne spoustu diváků.

„Snil jsem o něm. Martin se v létě bohužel zúčastnil kempu pro hráče bez angažmá, takže víc klubů zjistilo, že je v pohodě. Proto jsem pak víc času strávil zastrašováním dalších zájemců. Třeba Tomáš Řepka už ho vítal v Hostivaři... Jenže já se jako vyjednavač neposral a říkal si, tak to prostě chodí ve velkém fotbale. Na první přestup jsem na sebe pyšný," chechtá se Novotný.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.