Lavička vyhrál s fotbalisty Sydney australskou ligu

Kouč Vítězslav Lavička vyhrál s FC Sydney základní část australské fotbalové ligy. V rozhodujícím souboji závěrečného kola jeho tým porazil Melbourne Victory 2:0 a svého nedělního soupeře v tabulce o bod přeskočil. O první gól domácích se postaral střelou z 25 metrů slovenský záložník Karol Kisel.

Na jeho volej z 34. minuty, který měl parametry gólu roku, ve druhém poločase navázal australský reprezentant John Aloisi, jenž prošel s míčem přes půl hřiště a nedal hostujícímu brankáři šanci střelou k tyči.

Tým FC Sydney, kde Lavička v lednu podepsal smlouvu na další sezónu, si tím zároveň zajistil účast v asijské Lize mistrů. Sezóna však pro něj ještě neskončila, neboť jej čeká nadstavba v podobě play off pro šestici nejlepších týmů. To zahájí ve čtvrtek znovu proti fotbalistům Melbourne, kteří obhajují prvenství.