Rubriky:

Ostatní

Obránci ruply nervy, na tribuně napadl fanouška

15. září 2020 08:57 - Drážďany/Praha

Ruply mu nervy, viděl rudě. Prásk! Obránce německého Hamburku Toni Leistner zaútočil na fanouška, který během zápasu v Drážďanech hrubě urážel jeho rodinu. Do křiklouna strčil takovou silou, až se skácel k zemi. K bitce bylo blízko a do akce musela ochranka. „Byla to podpásovka. Hrubě urážel moji rodinu, moji ženu i dceru," obhajoval před médii útok fotbalista HSV. Jeho tým prohrál pohárový zápas 1:4.

 

Hannibal Hanschke, Reuters

Leistner šel do utkání pořádně motivovaný. Aby ne, vždyť od roku 2010 do roku 2014 působil v Dynamu Drážďany. Nakonec se ale utkání proměnilo v noční můru a je pravděpodobné, že hráče nemine disciplinární trest. Během duelu emoce ukrotil, ale jakmile zápas skončil, vyrazil si to s neurvalým křiklounem vyřídit z očí do očí.

Přeskočil reklamní panel a spěchal na tribunu. Na hrubé urážky odpověděl útokem. Fanouška tlačil agresivně před sebou, až skončil na zemi, už vypadalo, že jednou ranou incident neskončí a dojde k bitce. Ochranka však stačila zasáhnout a odvedla zuřícího hráče pryč.

Fotbalista i na svých sociálních sítích přiznal, že ho k útoku vyprovokovaly drsné urážky příznivců. „Ten zápas byl pro mě hodně emotivní. A když přišly ty urážky, prostě jsem se neudržel, ruply mi nervy," zopakoval třicetiletý hráč. "Vím, že jsem měl reagovat jinak, obvykle to zvládnu. Jsem táta od rodiny a měl bych být svým chováním vzorem. Udělal jsem chybu a omlouvám se," dodal.

Obránce německého Hamburku Toni Leistner (v bílém) zaútočil po utkání na fanouška, který urážel jeho rodinu.

Hannibal Hanschke, Reuters

Na tribunách Rudolf-Harbig-Stadionu se přitom sešlo 10 053 fanoušků, šlo o největší návštěvu na fotbale v Německu od doby, co platila omezení kvůli pandemii koronaviru.

Drážďanský klub vše následně okomentoval na sociálních sítích a chybu vidí na obou stranách. "Všichni milujeme fotbal a víme, že dokáže vyvolat velké emoce. Stane se, že někdo udělá chybu. Vy, fanoušci, byste měli projevovat větší pokoru a vděčnost. Toni Leistner je drážďanský kluk, který má srdce na správném místě a nikdy nezapomněl, odkud pochází. Toni, jsi tu vždy vítán!" uvedl na sociálních sítích.

Incidenty, kdy hráč napadne fanoušků přímo v ochozech, nejsou úplně časté. Asi nejznámější atak má na svědomí Francouz Eric Cantona, který v dresu Manchesteru United zaútočil v lednu 1995 na fanouška Crystal Palace kung-fu kopem.

Vše skončilo až před soudem, kde hráč vyfasoval nejprve dva týdny vězení, následně byl ale trest zmírněn na 120 hodin veřejně prospěšných prací a musel také zaplatit pokutu.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.