V korupční aféře figuruje i jméno šéfa komise rozhodčích Chovance

19. října 2020 13:50 - Praha
(Aktualizováno: 19. října 2020 14:07)

V textu obvinění v korupční kauze kolem zápasů ve druhé a třetí lize figuruje také jméno Jozefa Chovance. Předseda komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR podle serveru lidovky.cz po setkání s obviněným Romanem Rogozem změnil delegaci rozhodčích na květnový zápas Vyšehradu s Líšní.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Zápas měla původně řídit trojice Ondřej Cieslar, Vít Melichar a Dan Vodrážka. Po schůzce byli staženi a místo nich delegováni Jan Cihlář s asistenty Pavlem Vlasjukem a Petrem Klupákem, kteří podle vyšetřovatelů dostali za ovlivnění výsledku ve prospěch Vyšehradu od Rogoze 150 tisíc korun. Duel skončil 1:1 a sudí peníze vrátili.

"Rogoz jako sportovní ředitel FC Slavoj Vyšehrad na schůzce konané na stadionu Evžena Rošického v Praze ovlivnil prostřednictvím Jozefa Chovance, předsedy Komise rozhodčích FAČR, změnu původně na uvedený zápas nominovaných rozhodčích na jím předem vybraného hlavního rozhodčího," citoval server lidovky.cz část obvinění.

GLOSA: Berbrova říše dostala trhliny. Zatím ale jen trhliny…

Vedení Vyšehradu se od Rogozovy činnosti distancovalo. "Rád bych se vyjádřil, že s ohledem na současnou kauzu, týkající se vyšetřování, ve kterém je uvedena souvislost s FC Slavoj Vyšehrad: distancujeme se od jakýchkoli obvinění, související s vyšetřovanou činností pana Romana Rogoze," uvedl na Facebooku předseda představenstva klubu Jaroslav Klíma.

Obvinění jsou i rozhodčí Grimm a bývalý hráč Káník

Rogoz je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů nižších soutěží prostřednictvím rozhodčích. Mezi obviněnými je i místopředseda FAČR za Čechy Roman Berbr, který byl v neděli vzat do vazby. V ní podle médií skončili také Rogoz, rozhodčí Tomáš Grimm a bývalý ligový hráč Michal Káník.

Berbr ve vazbě! Musí zůstat za mřížemi. Tam míří i Rogoz

FAČR kvůli aféře svolala na dnešní odpoledne mimořádné zasedání výkonného výboru. Předseda asociace Martin Malík na videokonferenci vystoupí s požadavky na řešení situace. Jedním z nich je podle spekulací médií i Chovancovo odvolání z čela komise rozhodčích.

ČTK

Přinese kauza očistu do českého fotbalu?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: