Sydney je poslední, Lavička přesto věří v prodloužení smlouvy

25. prosince 2010 15:16 - SYDNEY

Český trenér australského fotbalového mistra FC Sydney Vítězslav Lavička věří, že u týmu bude i v další sezoně. A to i přesto, že momentálně jeho mužstvu patří poslední jedenáctá příčka v ligové tabulce.

"Stále jednáme. Před pár týdny jsem mluvil s vedením, takže můj názor znají. Pokračovat budeme v lednu," citoval sedmačtyřicetiletého Lavičku deník Sydney Morning Herald.

"Máme co zlepšovat, ale pořád nám věřím. Sezona po velkém úspěchu je občas hodně náročná. To je prostě fotbal, takový je život," dodal bývalý trenér Žižkova, Liberce a Sparty.

Sydney naposledy prohrálo 0:1 s Melbourne a na šesté místo, které jako poslední zaručuje účast v play off, ztrácí sedm kol před koncem základní části osm bodů.

"Mrzí nás to o to víc, že jsme chtěli bodovat a dát fanouškům dárek k Vánocům. Nakonec ale nemáme nic," uvedl Lavička. "Pořád máme matematickou šanci na postup, takže budeme bojovat do poslední chvíle. Bez bodů a vítězství to jsou ale jenom řeči, nic víc," dodal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.