Rubriky:

Ostatní

Sieglův hattrick nestačil, silvestrovské derby tradičně vyhrála Slavia

31. prosince 2010 13:29 - PRAHA

Byl to pro ni rok bídy a hrůzy. Fotbalová Slavia si tak udělala radost alespoň poslední den a v tradičním silvestrovském derby na umělé trávě v Edenu porazila Spartu 5:4. V jubilejním 25. utkání kategorie nad 35 let sešívaní upravili svoji výrazně lepší bilanci na 17 výher, 4 remízy a 4 prohry. Letenským nestačily ani tři góly Horsta Siegla, který se postaral o první sparťanský hattrick v historii těchto zápasů.

 

Milan Malíček, Právo

Brr, to byla zima. A ještě větší diváci cítili při pohledu na to, jak čtyřnásobný král ligových střelců pobíhá v mrazu jen v trenkách... „Jsem horal, mně to nevadí. Tahle je to lepší, než být oblečený. Zápasů mám pořád dost, za nároďák, Spartu i Kozlovnu. Hlavně zdraví,“ kasal se internacionál Horst Siegl.

Dělal, co mohl, nasázel rivalovi tři góly. Jenže sešívaní měli nakonec zase navrch, silvestrovské derby je přece jejich parketou. „Je to hodně vyrovnané, je znát, že se letos sešli hodně mladí hráči. Už to nepustíme, chceme rok zakončit vítězstvím,“ burcoval slávisty Jaromír Jindráček, autor jednoho gólu.

Ještě více byl napružený vyhlášený antisparťan Pavel Řehák, který si ani na Silvestra neodpustil faul, za který si jako jediný vykoledoval žlutou kartu...

V kategorii starších hráčů nad 45 let se rivalové stejně jako loni rozešli po remíze 4:4 smírně poté, co Slavia dokázala v posledních vteřinách vyrovnat.

Silvestrovské fotbalové derby v pražském Edenu
Nad 35 let (2x25 min.; bilance po utkání 17-4-4):
Slavia - Sparta 5:4 (1:1)
Branky: 23. z pen. a 38. Ulich, 8. Janoušek, 39. Jindráček, 42. Ondrejčík - 32., 35. a 44. Siegl, 9. Z. Svoboda. Rozhodčí: Zvonič - Benák, Vodička. ŽK: Řehák (Slavia).
Slavia: Klíma - Müller, K. Rada, Kozel, Hunal, Ondrejčík, Kuka, Řehák, Janoušek, Jindráček, Zákostelský, Ulich, Luděk Zelenka, F. Veselý nejml.
Sparta: Sova - J. Novotný, Horňák, Vrabec, Baranek, Siegl, J. Berger, Josef Němec, Z. Svoboda, Černý, Budka.
Nad 45 let (20x20 min; bilance po utkání 2-4-2):
Slavia - Sparta 4:4 (1:0)
Branky: 4. a 40. Příložný, 27. a 35. z pen. Hrdlička - 36. a 39. Slaný, 23. Bielik, 31. Denk. Rozhodčí: Krondl - Vodička, Benák. ŽK: Knoflíček (Slavia).
Slavia: Šimurka - Peclinovský, Jeslínek, Lubas, Mareš, Beránek, Příložný, Hrdlička, Čáp, P. Herda, Šimůnek, Holota, Knoflíček.
Sparta: Trněný - Bielik, Slaný, Bažant, Čabala, J. Berger, Frýdek, Pešice, Kotal, Denk, Kotek, Vojta, Caudr.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní