Clarke po odstoupení z čela anglického svazu skončil i ve FIFA

12. listopadu 2020 12:37

Greg Clarke se po odstoupení z čela anglické Fotbalové asociace kvůli kontroverznímu rasistickému vyjádření vzdal i funkce místopředsedy Mezinárodní fotbalové federace. Původně chtěl v práci pro FIFA pokračovat, po rozhovoru s předsedou UEFA Aleksandrem Čefefinem se ale rozhodl odstoupit.

 

Profimedia.cz

"Po telefonickém rozhovoru z dnešního rána mezi předsedou UEFA Čeferinem a Gregem Clarkem se oba shodli, že Clarke s okamžitou platností rezignuje na svoji pozici zástupce UEFA v Radě FIFA," uvedla UEFA v oficiálním prohlášení.

Clarkea do funkce zvolili zástupci evropské fotbalové unie na kongresu v únoru 2019, volební období mu mělo vypršet v březnu příštího roku.

Třiašedesátiletý Clarke rezignoval na funkci předsedy anglické FA v úterý jen několik hodin poté, co v projevu před parlamentním výborem pro digitalizaci, kulturu, média a sport označil hráče jiných ras za "barevné".

Už dříve si vysloužil kritiku za své komentáře na adresu homosexuálů či fotbalistek.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: