Česko - Moldavsko 7:0Úkol splněn! Fotbalistky zakončily kvalifikaci ME vysokou výhrou

České fotbalistky v posledním kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2022 rozstřílely v Chomutově Moldavsko 7:0. Svěřenkyně trenéra Karla Rady se posunuly na druhé místo o dva body před Polky, které mají k dobru únorový zápas ve Španělsku. Pokud by Češky druhou pozici udržely, hrály by baráž.

Gólové radosti si české fotbalistky v utkání proti Moldavsku užily do sytosti.

Na Euro postoupí vítězové devíti skupin a tři nejlepší celky z druhých míst, ostatních šest čeká baráž. Češky ale z druhé pozice přímo na závěrečný turnaj postoupit nemůžou. Bodově se dotáhly na vedoucí Španělky, které ale vyhrály oba vzájemné zápasy a navíc sehrály o dva duely méně.

Radův výběr rozhodl v Chomutově o výhře proti Moldavankám v prvním poločase. V rozmezí 14. až 43. minuty se Češky trefily pětkrát. Postupně se prosadily Andrea Stašková, Klára Cahynová, Jana Petříková, Kateřina Svitková a Kamila Dubcová. Po změně stran skórovaly ještě Stašková a Miroslava Mrázová.

Utkání kvalifikace ME ve fotbale žen v Chomutově:
Česko - Moldavsko 7:0 (5:0)
Branky: 14. a 54. Stašková, 17. Cahynová, 28. Petříková, 36. Svitková, 43. Dubcová, 90.+3 Mrázová.
Česko: Votíková (46. Sloupová) - Vyštejnová, Bertholdová, Petříková, Bartoňová (77. Šlajsová) - Dubcová, Svitková (61. Krejčiříková), Cahynová, Szewieczková (61. Ringelová) - Stašková (61. Mrázová), Martínková. Trenér: Rada.