Brazilský fotbalista Nené chce kvůli MS reprezentovat Francii

14. října 2011 13:23 - PAŘÍŽ

Záložník Nené z Paris St. Germain si chce na mistrovství světa v roce 2014 v rodné Brazílii zahrát za každou cenu. Třicetiletý fotbalista proto uvažuje o tom, že změní občanství a bude reprezentovat Francii.

Bývalý hráč Monaka, Celty Vigo a Mallorky nastupoval za brazilské mládežnické výběry, v reprezentačním "áčku" se však neobjevil a podle pravidel FIFA jeho případnému přestupu k Francii nic nebrání. "Udělám pro šampionát všechno," citovala Neného agentura Reuters.

Nené v premiérovou nominaci do brazilského týmu doufal zejména v minulé sezoně, kdy za Paris St. Germain v 35 ligových zápasech nastřílel 14 branek. "Když uvidím, že to nepůjde s Brazílií, popřemýšlím o Francii. Neměl by to být problém. Už mám dvoje občanství a doufám, že brzy přidám třetí," prohlásil záložník, který má kromě brazilského i španělský pas.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.