Ukrajinci ve Lvově otevřeli poslední stadión pro ME

30. října 2011 11:42 - LVOV

Koncertem americké zpěvačky Anastacie a domácí hvězdy Ruslany byl slavnostně otevřen stadión ve Lvově. Zatím bezejmenná aréna je posledním dokončeným ze čtyř stadiónů na Ukrajině, která bude příští rok hostit mistrovství Evropy spolu s Polskem.

 

Gleb Garanich, Reuters

Den před slavností přijel stadión zkontrolovat i prezident Viktor Janukovyč, vyprodaného ceremoniálu zakončeného ohňostrojem se ale na stadiónu neúčastnil. Stavba trvala tři roky a stála přibližně 210 miliónů eur (5,18 miliardy korun), téměř dvojnásobek oproti původním předpokladům.

Nový stadión pojme 33 tisíc diváků a po šampionátu by na něm měl nastupovat tým Karpaty Lvov. První zápas obstará 15. listopadu přípravný duel mezi domácí reprezentací a Rakouskem.

Na Ukrajině budou vedle Lvova hostit evropský šampionát ještě Kyjev, Doněck a Charkov. V Polsku budou fotbalisté hrát ve Varšavě, Gdaňsku, Poznani a Vratislavi.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.