VIDEO: Rekordní gól hlavou z 60 metrů!

1. listopadu 2011 20:24 - OKAJAMA

Gólová hlavička z téměř šedesáti metrů, to se jen tak nevidí. V druhé japonské fotbalové lize se z nevídaného husarského kousku radoval Ryujiro Ueda. Obránce týmu Fagiano Okajama parádně trefil míč v 69. minutě a pokořil vyběhnutého gólmana hostující Jokohamy Kentaro Sekiho. Před tím ještě míč skočil a pak zapadnul do sítě. Díky téhle brance Uedův celek vyhrál 1:0.

 

Míč z Uedovy hlavy urazil k brance 58,6 metru, japonský fotbalista tak nejspíš vymaže nedávný rekordní zápis Jone Samuelsena, který na konci září v norské lize vsítil hlavou gól z 57,3 metru. Jeho klub Odd Grenland přitom usiloval o zapsání hráče do Guinessovy knihy rekordů.

Samotný Ueda prý ani nezaznamenal, jak dobře se mu podařilo míč trefit. „Když jsem odehrál balón, rychle jsem se vracel zpět na svou pozici. To, co se stalo pak, mě úplně zaskočilo,“ vyprávěl šokovaný hráč.

Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.