VIDEO: Fotbalistu v Rusku po vyloučení brutálně zmlátili

2. prosince 2011 12:14 - MOSKVA/PRAHA

Z jednoho vyloučení vzešel nebývalý rozruch. Kapitán Krasnodaru Spartak Gogněv hned tak nezapomene na zápas v Grozném. Skončil pro něj hrozně. Pravda. Nechoval se zrovna příkladně. V soutěžním utkání rezerv prvoligových klubů dostal druhou žlutou kartu a tedy i červenou. Ze hřiště se mu nechtělo. Ještě přiživoval konfliktní situaci, strčil do sudího a slovní doprovod byl jistě také výživný.

 

Dmitry Lovetsky, ČTK/AP

Odplata přišla vzápětí. Domácí klub vzal řešení do vlastních rukou. Do všeho se vložilo osazenstvo lavičky i fanoušci Grozného. Gogněv dostal pěstmi naloženo, co se do něj vešlo. Na pořádné šrámy by stačilo i to, co je na videu. K tomu ale ještě přibyly rány obuškem v útrobách stadiónu od příslušníků uniformovaných složek.

Výsledek: zlomeniny žeber a nosu, otřes mozku. Hráč musel do nemocnice. Zápas byl předčasně ukončen.

To celé se odehrálo už zhruba před měsícem. Teď už jsou jasné verdikty a hlavně také to, že se to nelíbí UEFA a FIFA.

Gogněv označený za toho, kdo rozpoutal vášně, kromě utrpění v nemocnici dostal šestizápasovou stopku a pokutu 1200 euro. Dva z příslušníků domácího klubu nesmějí ve svých funkcích působit rok, k tomu pokuta a dva zápasy bez diváků.

UEFA a FIFA se celou záležitostí hodlají ještě zabývat, trest pro Groznyj se jim nezdá dostatečně vysoký.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.