Kdy a kde budou další mistrovství světa a Evropy ve fotbale?

13. července 2021 16:23 - Praha

Fotbalová mistrovství světa i Evropy patří pravidelně k nejsledovanějším sportovním událostem na světě, velkému očekávání přispívá také fakt, že jsou pořádány ve čtyřletých cyklech. Kdy budou další vrcholné mezinárodní fotbalové akce a kdo je bude hostit?

 

Adidas media

Nedávno skončilo EURO 2020, které bylo o rok přesunuto kvůli pandemii koronaviru a na kterém se dobře prezentovali i Češi.

Kdy jsou na programu další vrcholné události?

Největším favoritem Eura 2021 je Francie s Anglií, boj o postup čeká tři velikány ve "skupině smrti"

Mistrovství světa 2022 - Katar

Termín: 21. listopadu - 18. prosince 2022

Světový šampionát v Kataru bude vůbec prvním MS v historii, které se bude konat na Blízkém východě, listopadové datum je zároveň historicky nejpozdější termín pořádání turnaje. Hrát se bude v pěti městech a na osmi stadionech, které byly z velké části vybudovány přímo pro příležitost šampionátu. Katar v boji o pořádání turnaje porazil USA.

Neobešlo se to bez řady kontroverzí, kdy během kandidatury na pořadatelství turnaje padala častá nařčení z korupce. Hostující země navíc čelí obrovské zahraniční kritice kvůli přípravě stadionů. Během jejich výstavby zemřely údajně tisíce pracovníků.

Program českého týmu v kvalifikaci na fotbalové MS 2022. Tabulce zatím vévodí Belgie

Mistrovství Evropy 2024 - Německo

Termín: 14. červen - 14. červenec 2024

Německo se pořadatelství zápasů Eura ujme potřetí - na německém území se hrálo Euro 1988 a několik zápasů se zde odehrálo také v rámci celoevropského turnaje v roce 2021. O pořadatelství mělo zájem také Turecko.

Turecko má smůlu! Fotbalové mistrovství Evropy v roce 2024 bude hostit Německo

Stadionů s dostatečnou kapacitou má náš západní soused dostatek, nakonec se výběr hřišť zúžil na deset. Český fanoušek to bude mít nejblíže do Lipska, které bude Euro hostit vůbec poprvé. Kvalifikace na evropský šampionát bude probíhat od března do listopadu 2023.

Mistrovství světa 2026 - Kanada, USA, Mexiko

Termín:

Třiadvacátý ročník fotbalového mistrovství světa budou hostit hned tři země, což bude poprvé v bohaté historii turnaje, který se koná již od roku 1930. USA i Mexiko mají s šampionátem své zkušenosti, Kanada bude turnaj hostit poprvé.

Fotbalové MS v roce 2026 uspořádají Kanada, Mexiko a USA

Celkem se bude hrát na 16 stadionech - třech v Kanadě a Mexiku, deset sportovišť bude k dispozici ve Spojených státech. O pořádání turnaje bojovalo také Maroko.

Velkou novinkou bude rozšíření turnaje na 48 týmů, které budou rozděleny do šestnácti skupin po třech. Ze skupiny budou postupovat dva týmy do závěrečného pavouku, celkově se tak odehraje 80 zápasů.

šel, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.